פיגמנטים מוליכים והגנה מפני פריקה אלקטרוסטטית (ESD) 

  

 

 

 

 

Iriotec® 7000

 

החלקיקים המוליכים במוצרי משפחת Iriotec®

  •  מעניקים מאפיינים קבועים של פיזור לציפויים ולהדפסות של אריזות.
  •  מסייעים בהכנה של משטחי פלסטיק לקראת ציפוי אלקטרוסטטי.
  • נותרים בלתי מורגשים בדיו ההדפסה ובציפויים הודות לצבע הבהיר או השקוף שלהם, ולכן מאפשרים חופש בעיצובי צבעים – אפילו עם עיטורים בצבעים בהירים. 

 

אריזות מגן לרכיבים רגישים

הדפסת אריזות שממשיכות?? בפיזור החשמל – המוצרים מסדרת Iriotec®7100 של Merck מאפשרים זאת. הם מונעים הצטברות מתח על-גבי האריזה, כמו גם נזק מפריקה אלקטרוסטטית (ESD) לתכולה. החלקיקים הפונקציונליים משולבים ישירות בדיו המשמש להדפסת האריזה; הם מספקים לרכיבים אלקטרוניים רגישים הגנה יעילה מפני ESD בעיטורים אטרקטיביים. 

 

פריימרים מוליכים, רצפות אנטיסטטיות ויישומים שקופים המפזרים חשמל 

פריימרים מוליכים בצבעים בהירים שמכינים את רכיבי הפלסטיק לפני יישומים אלקטרוסטטיים (ESTA). בייחוד בתעשיית הרכב, יש עלייה ניכרת בכמות חלקי הפלסטיק. הפיגמנטים בפריימרים מסדרת Iriotec® 7300 מאפשרים הוספה של יכולות אלקטרוסטטיות לרכיבי פלסטיק באמצעות ציפויים בצבעים בהירים – בצבע זהה לחלקי הרכב הצמודים, שעשויים מתכת.

רצפות אנטיסטטיות משמשות, לדוגמה, במתקנים לייצור רכיבים אלקטרוניים שיש להגן עליהם מפני פריקה אנטיסטטית לא מבוקרת. אך ניתן למצוא אותן גם במפעלים, במחסנים, בחדרים נקיים, בבתי חולים או באזורי ייצור ומעבדות המוגנים מפני פיצוצים, שם הן מגנות גם על בני האדם מפני פריקה אלקטרוסטטית. הצבע השקוף או הבהיר של הפיגמנטים מסדרת Iriotec® 7300 הופך אותם לחלופה אטרקטיבית לשחור פחם, שהוא הצבע הנפוץ ביותר לרצפות אנטיסטטיות, אך גורם לתחושה כהה וחנוקה. מוצרי Iriotec®‎ מאפשרים ליהנות משני העולמות: צבעים בהירים וידידותיים והגנה מפני טעינה ופריקה אלקטרוסטטית.

 

שימושים במוצרים שקופים ואנטיסטטים 

ציפויים אנטיסטטים מגנים על מוצרים ומשטחים מפני פריקה אלקטרוסטטית. הפיגמנטים מסדרת Iriotec® 7300 בנוסחאות אנטיסטטיות שקופות לא משפיעים על המראה של העיצוב הבסיסי, ואפילו פרטי עיצוב בצבעים בהירים וניואנסים קלים בצבעים נותרים ללא שינוי. המוצרים מסדרת Iriotec® 7300, כמו למשל ציפויים שקופים ואנטיסטטיים למשטחי למינציה, מציבים את הרף החדש להגנה על משטחים דקורטיביים מפני הצטברות של חשמל אלקטרוסטטי.

קישור לחוברת מידע על סדרת Iriotec® 7000.

 

 שקופים וחיוניים – שכבת הגנה מפני חשמל אלקטרוסטטי

פיגמנטי Iriotec® 7100 לאריזות אישיות ומוליכות חשמל 

אריזות בעלות עיצוב ייחודי, שגם מגנות מפני פריקה אלקטרוסטטית – החלקיקים הפונקציונליים של הפיגמנטים מסדרת Iriotec® 7100 של Merck עושים את שני הדברים. ניתן לשלב אותם ישירות בדיו ההדפסה ולהשתמש בהם עם רוב טכניקות הדפוס הנפוצות, והם פורקים לצמיתות מתח מצטבר.

 

קבלו מידע נוסף על היתרונות של מוצרי Iriotec® 7100 להדפסת אריזות ESD:

  •   ראו כיצד פיגמנטי Iriotec® 7100 משמשים להגנה מפני ESD. 
  •   התרשמו ממגוון המוצרים השלם שלנו ומהיתרונות הייחודיים של כל פיגמנט. 
  •   קראו כיצד הפיגמנטים ממצים את מלוא יכולותיהם עם סוגי דיו שונים.
  •   גלו איך ניתן להשיג תוצאות מיטביות בטכניקות הדפוס השונות.

ללא טעינה – ללא פריקה

פיגמנטי Iriotec® 7100 מוסיפים למוצר מאפיינים של מוליכות חשמלית רצופה

חשמל אלקטרוסטטי  קיים כמעט בכל מקום. הוא נגרם, למשל, מחיכוך בעת הליכה על שטיח. אך אם עצמים בעלי מטען חשמלי שונה נוגעים זה בזה, מתרחש איזון מטען בתוך שברירי שנייה ספורים.  

תופעה זו נקראת פריקה אלקטרוססטית (ESD), ולרוב היא מלווה בניצוץ נראה לעין או בצליל פיצוח קצר. כבני אדם, אנחנו חשים בפריקה כזו רק החל מכ-2,000 וולט. אך רכיבים אלקטרוניים עלולים להינזק כבר ברמה של כ-30 וולט – ומוצרים מוליכים למחצה וכאלה שרגישים לתדרים גבוהים, כמו מיקרופונים ולוחות חשמליים, יכולים להינזק כבר ברמה של פחות מ-5 וולט. ומכיוון שתקלות כאלה מתרחשות רק במצבים של עומס יתר, תיקון התקלות הוא תהליך לא פשוט.

 

הגנה מפני ESD

 כדי למנוע פריקהאלקטרוסטטית, נדרשיםאמצאעים נוספים מעבר לביגוד וריצוף אנטיסטטיים - גם אריזות של מוצרים אלקטרוניים רגישים רגישות צריכות להיות מאופיינות הבגנה יעילה מפני ESD.

הפתרון: אריזות שמודפסות עם פגמנטי Iriotec 7100. החלקיקים מוליכי החשמל מסייעים למנוע פריקה אלקטרוסטטית לא מבוקרת: באמצעות נתיבים מוליכיםבהדפסה, הם ממשיכים לפזר את המטען החשמלי שעלול להצטבר. ללא הצטברו של מטען חשמלי, אין פריקה מזיקה. במקביל, ניתן לשלב את הפיגמנטים כמעט בכל עיצוב אפשרי - הודות לשקיפות שלהם, שלא משנה את צבע ההדפסה.