פיגמנטים להוספת ברק להעשרת אלסטומרים תרמופלסטיים  

 

 

 

מוצרי פלסטיק נוכחים כמעט בכל תחום בחיינו. באריזות, במוצרים לבית, בצעצועים או במוצרי בידור אלקטרוניים – הפיגמנטים משפרים את כושר המשיכה של המוצר ומדגישים את הפונקציונליות שלו בעזרת עיצוב אטרקטיבי המבוסס על המוצר. Pearlescent pigments מבית Merck, מעשירים כמעט את כל מוצרי הפלסטיק התרמופלסטיים – הענף הקלאסי שבו נעשה שימוש נרחב בפיגמנטים בתעשיית הפלסטיק. ניתן ליצור משטחים עם מאפייני מרקם וחזות מושכים באמצעות השילובים הנכונים של Pearlescent pigments למוצרי פלסטיק.

מבחר ייחודי לעיצובים אפקטיביים 
הודות לרבגוניות של הפיגמנטים מבית Merck, ולשפע השילובים האפשריים עם סוגי פלסטיק וצבעים שונים, ניתן ליצור מגוון אינסופי של עיצובים מרהיבים ואפקטיביים. במסגרת זו, אפקט הבוהק שמושג לא תלוי רק בסוג הפיגמנט שנבחר. גם למאפיינים של מוצרי הפלסטיק התרמופלסטיים יש תפקיד מרכזי בתוצאה המושגת, של אפקטים מרהיבים, מרתקים ושונים זה מזה באופן משמעותי, על-גבי חומרים שקופים, שקופים למחצה ואטומים.

 

שימושים בתעשיית הפלסטיק

 

Blow Molding והזרקה הוא תהליך שנפוץ בעיקר לייצור גופים חלולים עם סימטריה לוגית, באמצעות פולימרים. במסגרת תהליך רב-שלבי זה, ראשית מיוצרת תבנית באמצעות תהליך של עיצוב בהזרקה. בשלב הבא, התבנית מחוממת ולאחר מכן מגובשת לצורתה הסופית באמצעות מתיחה לכל הכיוונים

 

Extrusion

הוא תהליך לייצור גופים חלולים. הגופים יכולים להיות עגולים, זוויתיים או אובאליים, ואף להיות בעלי ידיות, כמו הבקבוקים המוכרים של תכשירי רחצה ומשקאות. לעומת עיצוב מתיחה בניפוח והזרקה, עיצוב שיחול בניפוח הוא תהליך רציף, ברמה אחת. פוליאולפינים כמו LDPE‏, HDPE ו-PP הם החומרים הנפוצים ביותר לשימוש בשיטה זו.

 

עיצוב בהזרקה

בעיצוב בהזרקה, מתבצעת הזרקה של מסה פולימרית פלסטית לכלי מסוים. לאחר שהיא מתקררת, היא מתגבשת לכדי פריט מעוצב. על פי רוב, חלקים אלה נצבעים ב masterbatch או תרכובת.

 

לטקס

גם במוצרי לטקסט אנו עדים לשימוש הולך וגובר בפיגמנטים מסדרתIriodin®‎, סדרת Colorstream®‎ וסדרת Xirallic®‎. במוצרים אלה הצבע הפופולרי ביותר הוא זהב, אך יש ביקוש גבוה גם למוצרים בצבע לבן-כסוף, כמו Iriodin® 111. בסופו של דבר, הרי אותם יתרונות חלים גם על מוצרי הלטקס: הפיגמנטים מעניקים לצבעים ממד חדש!

 

שרף

ניתן להשתמש בפיגמנטים המיוחדים שלנו לא רק במוצרים תרמופלסטיים, אלא גם בשרפים מעוצבים או במוצרי פלסטיק שמתקשים בחימום. השימוש הנפוץ ביותר הוא בשרפי פוליאסטר לא רוויים ובשרפי PMMA מעוצבים: בשרפי פוליאסטר לא רוויים נעשה שימוש לייצור כפתורים, ואילו בשרפי PMMA מעוצבים נעשה שימוש עבור מתקני תצוגה בחנויות או עבור מוצרי היגיינה כמו אמבטיות.

 

עיצוב בסיבוב

אנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך לפיתוח פיגמנטים לעיצוב בסיבוב.