פיגמנטים לגנה על מוצרים 

 

 

 

אם מכשיר הלייזר האינפרא-אדום זוהר בירוק, סימן שדיו ההדפסה מכיל את הסמן שמוכיח שמדובר בפריט מקורי​

 

 שיטות צביעה והכתמה: גיליונות פלסטיק אלה, שפותחו על-ידי Merck, מראים איך ניתן להשתמש ב-security pigments שונים מסדרת Securalic®‎ עבור תהליכים שונים

 

 

ניתן להשוות את קונספט האבטחה המוגמרת של מוצר לפאזל המורכב מחלקים רבים הכלולים בארגז הכלים של Securalic®‎. "הפריט חשוד כזיוף אפילו אם רק אחד מחלקי הפאזל לא מסתדר,"

 

הודות למבחר הרחב של שימושים אפשריים, ייעשה שימוש ב-security pigments מסדרת Securalic®‎ בשפע של תחומים נוספים בעתיד,

"הביקוש לפתרונות חדשניים להגנה על מוצרים רב כבר עכשיו ורק ממשיך לגדול."

 

לא כל התכונות נועדו לאותו קהל יעד. בשעה שצרכני קצה זקוקים לסמנים שניתן לראות ללא אמצעים משוכללים, פקידי מכס ומומחים אחרים מחפשים הוכחות פחות בולטות למקוריות המוצר. לכן מומחים להגנה על מוצרים מסווגים את הסמנים השונים לקטגוריות "פתוח", "נסתר" ו"משפטי". הסמנים בקטגוריה "פתוח" כוללים סימני מים, תופעות interference ושינויי צבע שנוצרים באמצעות פיגמנטים מיוחדים. הסמנים בקטגוריה "נסתר" כוללים שילוב של taggants שניתנים לזיהוי בעזרת אמצעים קטנים ונגישים כמו מצביעי לייזר מסוג אינפרא-אדום. והסמנים בקטגוריה "משפטי" כוללים אמצעים שניתן לזהותם רק באמצעות ציוד מעבדה מיוחד, ונעשה בהם שימוש בעיקר במוצרים קריטיים. עם סדרת Securalic®‎‏, Merck מציעה קונספט כולל עבור כל שלוש הרמות הללו של אבטחת מוצרים.

 

אך מערכות היי-טקיות אינן השיטה היחידה שבה משתמשים מומחים להגנה על מוצרים על מנת להקשות על הזייפנים. לדברי קלאוטר, שיטות נוספות כוללות לוגיסטיקה מאובטחת ומתועדת היטב. Merck עצמה משתמשת במערכת לוגיסטית שכזו, אשר מנפקת את מוצרי Securalic®‎ כפריטים מוגמרים ללקוחות מאושרים בלבד, כמו יצרנים של דיו לדפוס. אך על-ידי שימוש בטקטיקות חכמות, ניתן לשפר את ההגנה שמעניקים security pigments אף יותר. לדוגמה, במקום להדפיס או לצבוע שטח גדול במוצר, ניתן למקם את תכונות האבטחה בכמה נקודות ייעודיות. מומלץ לעשות זאת בצורה שמשלבת את הסמנים באופן בלתי מורגש בעיצוב הקיים, כך שלא ניתן יהיה לזהותם באופן מיידי כאמצעי אבטחה.