פיגמנטים מחזירי קרינה

 

 

"שמש, אור וחום" – Iriotec 9000

 

אור שמש: המקור לחיים בכדור הארץ. אף על פי שחדרים שטופי שמש נוטים להרים את מצב הרוח, הם גם עשויים להתחמם יתר על המידה ולגרום לאי נוחות. צמחים פונים לעבר השמש, אך הם רגישים לחום גבוה מדי.

באופן טבעי, בעונות החמות יש צורך בהצללה יעילה של בניינים עם חלונות זכוכית גדולוים, ולפיכך שפע של אור יום. אחת ההשפעות של השינוי באקלים היא חודשי קיץ חמים במיוחד, מה שלעיתים קרובות גורר הצטברות חום בחללים סגורים או אזורים מקורים. הטמפרטורות הגבוהות מזיקות הן לבני האדם והן לטבע.

כספקית מובילה של פיגמנטים מיוחדים, Merck מציעה פתרונות פונקציונליים לתעשיות הפלסטיק, הציפוי והדפוס, כמו למשל הפיגמנטים השקופים ומחזירי האור הכלולים בסדרת Iriotec® 9000. החלקיקים הזעירים, המבוססים על mica, מחזירים את החום ביעילות רבה, ובמקביל, מאפשרים לאור השמש לחדור דרכם. הפיגמנטים מסדרת Iriotec® 9000 גם עמידים בפני נזקי מזג האוויר, ומפגינים את יכולתם הייחודית בהעברה סלקטיבית של אור וחום באתרים במאופיינים בפנלים שקופים כמו 

חממות

קונסרבטוריונים 

גגות שקופים

תריסים 

‏ 

שימושים למוצרי  

הפיגמנטים מסדרת Iriotec® 9000 תורמים רבות לניהול יעיל של אנרגיה סולרית. הם עוזרים לחסוך באנרגיה ויוצרים טמפרטורת חדר שנעימה הן לבני אדם והן לצמחים – ואלה יתרונות חשובים ביותר, בעיקר בתחומי  ו. 

פיגמנטי Iriotec® 9000 מפגינים תכונות שדומות לזיגוג להגנה מפני השמש, ומתאימים לכל תת-השכבות והיישומים השקופים. ניתן להשתמש בהם ב:

  •    צביעה במסות גדולות של פילמים ויריעות

  •    Co-extrusion 

  •    יישומי דפוס וציפוי

 

עוצמת אפקט ההצללה שמתקבל תלויה לא רק בריכוז ובעובי השכבה של הפיגמנט, אלא גם בתת-השכבה שבה נעשה בו שימוש. כמו כן, גם נתוני החדר הסגור עצמו משמעותיים. Merck תומכת בך לא רק באמצעות המוצרים המתאימים ביותר לצרכיך, אלא גם עם  בנוגע ליעילות ולמאפיינים של פיגמנטי Iriotec® 9000. בנוסף, אנחנו מספקים גם  ושותפים שילוו אותך בפרויקטים שלך.