Gonio - Vision - Box

 

הבהרה של העור

 

כשהצבע הסופי קריטי:

Gonio-Vision-Box™‎ משפר את יעילותם

של פיגמנטים מיוחדים

 

"לא היה מוצר כזה בשוק, לכן היינו חייבים להמציא אותו בעצמנו!" נורברט מצגר, קבוצת הפיזיקה, חטיבת הציפויים

כספקית המובילה בעולם בתחום האפקטים המיוחדים, Merck תמיד מחפשת שיטות חדשות לשיפור שירות הלקוחות שלה. Gonio-Vision-Box™‎ הוא אחד הפיתוחים האחרונים שלנו. הוא מאפשר לשחזר באופן ויזואלי תוצאות של מדידות אינסטרומנטליות של צבעים בדיוק באותם תנאים שבהם משתמשים המכשירים המדויקים ביותר למדידת צבעים מרובי-זוויות. לדוגמה, ניתן להגדיר את Gonio-Vision-Box™‎ לזוויות תאורה וזוויות מבט שונות. אפשרויות נוספות כוללות תאורה ישירה ולא ישירה, הדמיה של אור שמש ותאורה מלאכותית מיוחדת

 עם האפקטים המיוחדים מבית Merck, תעשיית הציפויים ולקוחותיה יכולים לעצב כמעט כל צבע שאפשר להעלות על הדעת ושפע של אפקטי משטחים (טקסטורות). אך התהליך לא נגמר כאן, משום שהתפיסה האופטית של הפיגמנט משתנה בהתאם למצב האור ולמדיום השימוש. לדוגמה, אותו  יכול להיראות שונה מאוד ביום שטוף שמש וביום מעונן, וכן אם נעשה בו שימוש על גוף הרכב שעשוי מתכת או על הפגוש שעשוי פלסטיק. על מנת להבטיח מראה הומוגני, המעבדים או היצרנים של ציפויים מבצעים מדידות מורכבות, נוסף על הערכות ויזואליות, של יציבות הצבע ואחידותו בתנאים שונים. עם זאת, לעתים קרובות מזוהה חוסר אחידות: אנשים מבחינים בהבדלים שלא ניתן לאשר אותם באמצעות המדידות, או שהכלים מזהים הבדלים שלא ניתן לראות אותם בעין.

 הודות לעשרות שנים של ניסיון בתחום הפיגמנטים והתמחות מקיפה בעולם הצבעים, מצאו המומחים של Merck פתרון לבעיה זו: Gonio-Vision-Box™‎. הוא עומד בכל הדרישות להגדרה בטוחה של צבעים מודרניים ואפקטיהם. כמו כן, הוא מאפשר לבדוק באופן אופטי את מדידות הצבעים שמתקבלות ממבחר רחב של מכשירים למדידת צבעים מרובי-זוויות עם גיאומטריות המדידה הרלוונטיות, וכך מאפשר לשחזר את התוצאות.

 Gonio-Vision-Box™‎ מאוד פשוט לשימוש. מקבעים במחזיק הדגימות שבתיבה דגימה אחת או יותר של יריעות מתכת/חלקי פלסטיק מצופים או כרטיסי צבע. ניתן לסובב את מחזיק הדגימות על צירים שונים ולמקמו במבחר של פוזיציות, במרחב מואר או לא מואר. שמונה מקורות אור שונים – שלושה של תאורה ישירה וחמישה של תאורה מפוזרת – מדמים תנאי תאורה שונים, למשל רמות שונות של קרינה ו/או טמפרטורות צבע.

חלון תצוגה מאפשר לראות את הדגימות ולצלם תמונות מבלי לשנות את הגיאומטריה של מבנה הניסוי. תמונות אלה משמשות, למשל, להגדרת צפיפות האור. והדבר הכי חשוב: ניתן להגדיר כל גיאומטריית תאורה וצפייה לצורך שחזור, מה שמאפשר השוואה בין דגימות שונות רבות בזו אחר זו בתנאים זהים.

האפשרויות הטכניות של Gonio-Vision-Box™‎ נבנו בהתאם לצורכי השימוש השונים של הלקוחות. ניתן להשתמש בתיבה בכל מקום שמתבצעת בו הערכה אופטית של פיגמנטים: במהלך הפיתוח של פיגמנטים חדשים, לצורך הערכה של התאמת צבעים ובמצגות בפני לקוחות. במקביל, הפתרון תואם לדרישות של האפקטים החדשים מבית Merck, למשל Colorstream®‎‏, Xirallic®‎ ו-Miraval®‎, שמאופיינים במעברי צבע ייחודיים ו/או אפקטי נצנוץ חדשניים. כמובן שהוא מתאים מאוד גם לביצוע הערכות אופטיות של Pyrisma®‎ ו-Iriodin®‎.

‎ עם Portable Gonio-Vision-Box™‎, כעת ניתן לבדוק בקלות את תוצאות המדידות מהמכשירים הנפוצים למדידת צבעים מרובי-זוויות. גוף האלומיניום החלול בנוי בצורה של רבע כדור בקוטר של 25 ס"מ. קדוחים בו 13 חורים שדרכם יכול הצופה לראות את מה שנמצא במרכז, או להניח בהם את הפנס. לשיפור התצפיות, החורים שלא נמצאים בשימוש סגורים באמצעות פקקים.

מידע גיאומטרי חקוק עם חיצים לתאורה ולצפייה מפשט את השימוש ב-Portable Gonio-Vision-Box™‎. נוסף על הגיאומטריות הסטנדרטיות, ניתן להגדיר גם גיאומטריות התאבכות, כפי שמוגדר בתקן ASTM הבינלאומי כ"שיטת עבודה סטנדרטית". ניתן להגדיר הן את הגיאומטריות מסוג "מחוץ למישור" של X-Rite MA98 והן את הטקסטורה הגיאומטרית של BYK-mac.